گرگ آسمان

Gorgeaseman

تمام نوشته هاي مربوط به موضوع ’بازی کامپیوتر‘ :

بازی شعر یادت بمونه – نگارش ۳٫۳٫۱

بازی شعر یادت بمونه

*** نگارش ۳٫۳٫۱ منتشر شد! ***

 

بازی شعر یادت بمونه

فکر میکنید حافظه ی خوبی دارید و همه چیز رو سریع حفظ میکنید؟ همه ی ترانه ها رو از بر هستید؟ حرفی نیست! میتونید خودتون رو امتحان کنید. در بازی کامپیوتری کم حجم شعر یادت بمونه، ترانه هایی گنجونده شده که حتما قبلا شنیدید، اما اگه پخش اونها یک دفعه متوقف بشه، آیا میتونید جمله ی بعدی رو حدس بزنید!؟

در شعر یادت بمونه، خواننده های معروف و محبوب زیادی حضور دارند، مثل: فریدون آسرایی، مهدی احمدوند، مجید اخشابی، علی اصحابی، محمد اصفهانی، خشایار اعتمادی، مسعود امامی، بنیامین بهادری، پویا بیاتی، رامین بیباک، مرتضی پاشایی، امیر تاجیک، فرهاد جواهر کلام، بابک جهانبخش، محسن چاووشی، امید حاجیلی، سینا حجازی، احسان حق شناس، مجید خراطها، حمید خندان، سیروان خسروی، احسان خواجه امیری، امین رستمی، شهاب رمضان، علیرضا روزگار، شهرام شکوهی، رضا صادقی، بهنام صفوی، علی عبدالمالکی، حمید عسکری، بهنام علمشاهی، محمد علیزاده، فرزاد فرزین، مازیار فلاحی، مهدی مقدم، علی لهراسبی، علیرضا موسوی، روزبه نعمت الهی، محسن یاحقی، مهدی یراحی، رضا یزدانی و محسن یگانه (به ترتیب حروف الفبا) که میتونید ترانه های اونها رو بشنوید و ببینید که واقعا چقدر از ترانه ها رو حفظ هستید!!

تصاویری از محیط بازی:

     

» ادامه مطلب

» ديدگاه ۱۲۸
بازی نقطه نقطه (نقطه و جعبه) – نگارش ۱٫۰٫۰

بازی نقطه نقطه - نقطه و جعبه

بازی ”نقطه نقطه“ که با نام های دیگری مـانند ”نقطه و خط“ ، ”نقطه و جعبه“ و به طور کلی ”نقطه بازی“ نیز شناخته میشود، یک بازی قدیمی است که روی کاغذ و با حداقل دو بازیکن انجام میگرفته است. این بازی اولین بار در سال ۱۸۸۹ میلادی توسط ”ادوارد لوکاس“ معرفی و منتشر شد و در گذشته محبوبیت زیادی در بین ایرانیان داشته است و به ندرت میتوان کسی را یافت که این بازی را انجام نداده باشد یا نامی از آن نشنیده باشد!
روند بازی به این صورت است که ابتدا یک صفحه توسط نقطه هایی به صورت چهار ضلعی شبکه بندی میشود و بازیکنان حق دارند به نوبت، دو نقطه را توسط خطوط عمودی و یا افقی به هم وصل کنند. بازیکنی که در نوبت خود یک مربع ۱ در ۱ را تشکیل دهد، نام خود را در مربع نوشته و ۱ امتیاز میگیرد و حق دارد یک خط دیگر به عنوان جایزه رسم کند. این روند تا وصل شدن تمام نقطه ها به هم تکرار میشود و در پایان، بازیکنی برنده میشود که بیشترین امتیاز یا در واقع بیشترین خانه را تصاحب کرده باشد.

این بازی به صورت پرتابل (قابل حمل) عرضه شده و نیازی به نصب ندارد.

تصاویری از محیط بازی:

 

» ادامه مطلب

» ديدگاه ۲
بازی ایکس او (دوز دوز) – نگارش ۱٫۲٫۰

بازی ایکس او دوز دوز

ایکس او (که در فارسی دوز هم نامیده میشود) یک بازی دو نفره است و نام این بازی به دلیل علامتهای X و O است که در طول بازی استفاده میشود. این بازی در یک صفحه ی جدولی با ۳ ردیف و ۳ ستون انجام میشود و هر یک از طرفین یکی از علامتهای X یا O را انتخاب میکنند و تا انتهای بازی برای پر کردن خانه های جدول از آن استفاده میکنند.

برای شروع بازی، یکی از طرفین به قید قرعه علامت X یا O را که قبلا انتخاب کرده در یکی از خانه های جدول ۹ خانه ای قرار میدهد. سپس نفر دوم علامت مربوط به خود را در خانه های دیگر که هنوز پر نشده اند قرار میدهد و پس از آن، دوباره نوبت نفر اول خواهد بود.

نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از بازیکنان بتواند علامتی را که در ابتدای بازی انتخاب کرده در یکی از ردیفهای افقی، عمودی یا قطری قرار دهد و در طول بازی هر یک از طرفین با قرار دادن علامت خود در مقابل علامتهای حریف نباید اجازه دهند که حریف یک خط عمودی، افقی یا قطری را با علامت خود پر کند. در این بازی حریف شما میتوانید پردازنده (کامپیوتر) و یا کاربر دیگری باشد که بازی را به صورت دو نفره انجام دهید!

این بازی در دو نسخه ی نصبی و پرتابل عرضه شده و حجمی کمتر از ۱ مگابایت دارد.

تصاویری از محیط بازی:

     

 

» ادامه مطلب

» ديدگاه ۸